Real Madryt przegrał z Celtą Vigo w Pucharze Króla

2012.12.13//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt sensacyjnie przegrali 1:2 wyjazdowe spotkanie z Celtą Vigo w Copa del Rey i teraz będą musieli odnieść zwycięstwo u siebie, aby liczyć na awans do kolejnej fazy. Jose Mourinho zdecydował się wystawić do gry podstawową jedenastkę, licząc na to, że rozstrzygnie ona już teraz rywalizację w tym dwumeczu. Niestety dla Portugalczyka plan choć na papierze wyglądał dobrze, to jednak rzeczywistość była zupełnie inna.
W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, choć Królewscy mieli inicjatywę. W 56. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Bermejo. Mistrzowie Hiszpanii starali się odpowiedzieć, nastąpiły zmiany w składzie, ale ciągle nie dawało to efektu. Ku zaskoczeniu Celta po bramce Cristian Bustos, na nieco ponad dziesięć minut przed końcem, podwyższyła prowadzenie. Real zdołał strzelić gola dającego szanse na awans tuż przed końcem, a na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo.