Rafael Nadal po raz ósmy wygrał Roland Garros

Rafael Nadal pokonał 6:3, 6:2, 6:3 Davida Ferrera w finale wielkoszlemowego turnieju Roland Garros na kortach ziemnych w Paryżu, gdzie pula nagród wynosiła 21,017 mln euro). Hiszpan po raz ósmy w karierze okazał się najlepszy we French Open, a po raz 12. wygrał tytuł w Wielkim Szlemie. Zwycięzca tego spotkania otrzymał czek na sumę 1,5 miliona euro. Przegrany zarobił połowę tej kwoty.
Już przed spotkaniem było jasne, kto jest głównym faworytem do zwycięstwa. Nadal nie zawiódł nikogo i pewnie gem po gemie zmierzał po swój kolejny triumf. W pierwszym secie od stanu 3:3 nie dał przeciwnikowi już ugrać żadnego gema, a w drugiej odsłonie tak zdominował wydarzenia na korcie, że drugi z Hiszpanów był w stanie tylko dwukrotnie wykorzystać swoje podanie. Trzecia partia była już tylko i wyłącznie postawieniem kropki nad "i". Spotkanie trwało dwie godziny i 17 minut.

Rafael Nadal po raz ósmy wygrał Roland Garros Rafael Nadal po raz ósmy wygrał Roland Garros Rafael Nadal po raz ósmy wygrał Roland Garros Rafael Nadal po raz ósmy wygrał Roland Garros Rafael Nadal po raz ósmy wygrał Roland Garros Rafael Nadal po raz ósmy wygrał Roland Garros