Radwańska przegrała z Williams w półfinale Australian Open

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale Australian Open 2016. Polka w półfinałowym starciu z Sereną Williams nie dała rady przeciwstawić się dobrej grze rywali. Pierwsza rakieta świata wygrała 6:0, 6:4 i niebawem stanie przed szans zdobycia kolejnego tytułu Wielkiego Szlema. Pierwszy set w Melbourne trwał zaledwie 20 minut. W tym czasie Amerykanka miała 18 uderzeń kończących, natomiast ''Isia'' tylko jedno.

Radwańska przegrała z Williams w półfinale Australian Open Radwańska przegrała z Williams w półfinale Australian Open

Spotkanie trwało 64 minuty. W tym czasie Radwańska nie posłała żadnego asa, popełniła trzy podwójne błędy serwisowe, po trafionym drugim podaniu zdobyła zaledwie osiem z 24 rozegranych piłek, pięciokrotnie została przełamana, zagrała tylko cztery uderzenia kończące i popełniła siedem niewymuszonych błędów. Z takim bilansem nie można było wygrać.