Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Juventus

W rewanżowym spotkaniu półfinałowym Pucharu Włoch piłkarze Lazio Rzym pokonali 2:1 Juventus Turyn i awansowali do finału tych rozgrywek. W pierwszym meczu padł remis 1:1. Spotkanie było niezwykle dramatyczne, a w zasadzie jego końcówka. Po zaciętej rywalizacji w pierwszej połowie, gospodarze wyszli na prowadzenie w 53. minucie po trafieniu Gonzaleza. Wynik ten utrzymywał się do końca regulaminowego czasu gry.
W doliczonym czasie działy się prawdziwe cuda. Najpierw Stara Dama zdołała doprowadzić do wyrównana po golu Vidala - a to zapowiadało dogrywkę. Jej jednak nie było, bowiem zaraz po wznowieniu gry Floccari zdobył zwycięskiego gola, dającego upragniony finał.

Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Juventus Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Juventus Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Juventus Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Juventus Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Juventus Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Juventus