Puchar Polski: Wisła Kraków pokonała Lech Poznań, Legia Warszawa blisko awansu

2012.03.14//  P. Rączka
Wisła Kraków pokonała 1:0 Lech Poznań w wyjazdowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski. Dla obu drużyn rozgrywki te są najprostszą drogą na dostanie się do europejskich pucharów. Pierwsza połowa nie mogła zachwycić - było dużo walki w środku pola, a na dobre akcje podbramkowe trzeba było czekać niemal do końca pierwszej połowy. Najpierw strzał Stilicia bramkarz Białej Gwiazdy sparował na poprzeczkę, a po chwili w odpowiedzi Biton zmarnował doskonałą okazje, oddając dobry, lecz obriony strzał z 10 metrów.
W drugiej połowie Kolejorz miał przewagę, jednak nie mógł poradzić sobie z dobrze grającą obroną mistrzów Polski. W 71. minucie to jednak goście zdobyli bramkę, która jak się okazało dała im zwycięstwo - po zamieszaniu w polu karnym, piłkę w siatce umieścił Gordan Bunoza. Wisła zdołała utrzymać prowadzenie i jest znacznie bliżej awansu do półfinału.

Bez niespodzianki obeszło się w drugim meczu, w którym Gryf Wejherowo podejmował Legię Warszawę. Zespół z T-Mobile Ekstraklasy pokonał 3:0 drużynę z trzeciej ligi. Wszystkie bramki padły pod koniec pierwszej połowy. W 38. minucie Michał Żyro wykorzystał dobre podanie Kiełbowicza, po chwili Blanco podwyższył na 2:0, a przed gwizdkiem kończącym tę część gry ponownie Żyro umieścił piłkę w siatce, po znakomitym rajdzie. W drugiej połowie Wojskowi grali już spokojnie, oszczędzając siły na nadchodzące spotkanie z Polonią Warszawa.