Puchar Polski: Wisła Kraków i Legia Warszawa zagrają w półfinale

2012.03.21//  P. Rączka
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski piłkarze Wisły Kraków pokonali 1:0 Lech Poznań i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. W pierwszym meczu drużyna mistrzów Polski również okazała się lepsza, wygrywając takim samym wynikiem. Biała Gwiazda strzeliła zwycięskiego gola w 25. minucie - znakomitym dośrodkowaniem popisał się Gervasio Nunez, a wbiegający w pole karne Cwetan Genkow nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
W dalszej fazie meczu Wisła cofnęła się do obrony, a goście bezskutecznie starali się atakować. Był to szósty mecz Lecha bez zwycięstwa w tym roku oraz szósty bez strzelonej bramki. Wszystko wskazuje na to, że zespół z Poznania może uznać aktualny sezon za stracony, gdyż szansę na grę w europejskich pucharach są równe zeru.

W innym meczu Legia Warszawa sensacyjnie zremisowała 1:1 z Gryfem Wejherowo, jednak dzięki zwycięstwu 3:0 w pierwszym meczu, mogła cieszyć się z awansu do półfinału. Gospodarze dominowali na boisku od pierwszych minut, jednak nie mogli poradzić sobie z dobrze grającą defensywą III-ligowca. Goście w 64. minucie niespodziewanie wyszli na prowadzenie po golu Tomasza Kotwica, po czym odważniej ruszyli do ataków i mieli okazje na podwyższenie rezultatu. W końcówce do głosu ponownie doszła Legia i przełożyło się to na bramkę Michała Żyro.