Sport   »   Piłka nożna   »   Puchar Króla: Real Madryt wyeliminował Celtę Vigo

Puchar Króla: Real Madryt wyeliminował Celtę Vigo

2013.01.10//  P. Rączka
Real Madryt pokonał 4:0 Celtę Vigo i awansował do ćwierćfinału Pucharu Króla. W pierwszym meczu Królewscy przegrali 1:2, co sprawiło, że od początku wyszli mocno nastawieni na ofensywę. Pierwsza bramka padła już w 3. minucie, a zdobył ją cudownym strzałem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, który uchronił zespół przed dwubramkową porażką w pierwszym meczu, dwadzieścia minut później ponownie wpisał się na listę strzelców, a tym razem wykorzystał dobre dogranie Modrica.
Po zmianie stron goście zaczęli grać odważniej, a Iker Casillas mógł potwierdzić, że jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie i nie zasługuje na to, aby siedzieć na ławce. Podopieczni Jose Mourinho ostatni kwadrans musieli grać w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartę otrzymał Ramos. Pomimo gry w osłabieniu Real zdołał strzelić jeszcze dwa gole. Hat-tricka skompletował Ronaldo, a Khedira ustalił wynik.