2015.01.09//  M. Mikołajczyk
Piłkarze FC Barcelony zrobili w czwartkowy wieczór milowy krok w stronę ćwierćfinału Pucharu Króla. „Duma Katalonii” przed własną publicznością zaaplikowała Elche aż pięć goli, zachowując przy tym czyste konto. „Blaugrana” na Camp Nou pojawiła się w bardzo silnym składzie.

Gole dla gospodarzy strzelali Neymar, Luis Suarez, Jordi Alba oraz Lionel Messi – ten ostatni pod koniec pierwszej połowy zdobył bramkę z rzutu karnego. W barwach gości między słupkami całe 90 minut spędził Przemysław Tytoń, który wielokrotnie w tym spotkaniu musiał wyjmować futbolówkę z siatki.
W innym pojedynku Sevilla FC Grzechorza Krychowiaka pokonała na wyjeździe 2:1 Granadę. Przypomnijmy, że w środę w hitowym meczu 1/8 finału Copa del Rey Atletico w derbach Madrytu na Vicente Calderon okazało się lepsze od Realu (2:0).