Puchar Kontynentalny: Mueller pierwszy, Hula czwarty

W norweskim Vikersund rozegrano zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Lukas Mueller pokonał rywali, a najlepszym wśród polskich skoczków był Stefan Hula, który zajął czwartą pozycję.

Lukas Mueller Lukas Mueller

W pierwszej i drugiej serii to właśnie Austriak skakał najdalej. 115 i 121,5 metra to wyniki, które dały Muellerowi zwycięstwo. Na drugiej i trzeciej pozycji uplasowali się kolejno: Stefan Thurnbichler (115,0/118 0) i Richard Freitag (113,5/119,0).

Stefan Hula Stefan Hula

Na pochwałę zasługuje Stefan Hula. W pierwszym podejściu wylądował na 112. metrze, w drugim zaliczył o 7,5 metra dłuższy skok (119.5m). Do serii finałowej dostał się też Dawid Kubacki. Jego skoki na 109 i 110 metrów dały mu 23. miejsce. Pozostali nasi reprezentanci: Grzegorz Miętus i Rafał Śliz nie awansowali do drugiej serii.

Za tydzień (19-20 grudnia) odbędą się kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. Tym razem skoczkowie będą walczyć w Otepaeae w Estonii.