Puchar Federacji: Polki przegrały ze Szwajcarią

Polskie tenisistki w decydującym meczu o pozostaniu w Grupie Światowej Pucharu Federacji przegrały w deblu 6:2, 4:6, 7:9 z reprezentantkami Szwajcarii i w przyszłym sezonie zagrają w Grupie Światowej II. Swoje rywalki poznają podczas czerwcowego losowania. Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się od zaskakującej porażki Agnieszki Radwańskiej, która nadspodziewanie łatwo przegrała z Timeą Bacsinszky. ''Isia'' w dwóch setach zdołała ugrać zaledwie dwa gemy.

Puchar Federacji: Polki przegrały ze Szwajcarią Puchar Federacji: Polki przegrały ze Szwajcarią

Ku zaskoczeniu chwilę później Urszula Radwańska pokonała po bardzo zaciętym meczu Martinę Hinigis i nadzieję na końcowy triumf powróciły. W deblu wystąpiła Agnieszka wraz z Alicją Rosolską. W pierwszym secie wygrały 6:2 i wszystko wskazywało, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. W drugiej odsłonie Polki przegrały jednak do czterech. W decydującej partii toczyła się zacięta rywalizacja, ale szczęście po szesnastu gemach uśmiechnęło się do rywalek.

• Gra 1.: Agnieszka Radwańska - Martina Hingis 6:4, 6:0
  • Gra 2.: Urszula Radwańska - Timea Bacsinszky 2:6, 1:6
  • Gra 3.: Agnieszka Radwańska - Timea Bacsinszky 1:6, 1:6
  • Gra 4.: Urszula Radwańska - Martina Hingis 4:6, 7:5, 6:1
  • Gra 5.: Agnieszka Radwańska / Alicja Rosolska - Timea Bacsinszky / Viktorija Golubić 6:2, 4:6, 7:9