Primera Division: Sevilla FC gromi, FC Barcelona ograła Valencię CF! (wideo)

2014.12.01//  M. Mikołajczyk
Piłkarze FC Barcelony po raz trzeci z rzędu, a już dziesiąty w tym sezonie sięgnęli po zwycięstwo w rozgrywkach Primera Division. „Duma Katalonii” w weekendowym hicie hiszpańskiej ligi rzutem na taśmę pokonała na wyjeździe 1:0 Valencię CF. Trzy punkty podopiecznym Luisa Enrique zagwarantował gol w doliczonym czasie gry Sergio Busquetsa.
Na przeciwnym biegunie są za to „Nietoperze”, dla których jest to trzecie kolejne spotkanie bez wygranej. Gospodarze na Estadio Mestalla wysoko postawili „Blaugranie” poprzeczkę, ale ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki.
FC Barcelona

W innym pojedynku bramkowy festiwal urządzili sobie reprezentancii Sevilli FC, którzy rozgromili przed własną publicznością 5:1 Granadę, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kolumbijczyk Carlos Bacca. Pełne 90 minut rozegrał na boisku Grzegorz Krychowiak. Polak w 77. minucie po ostrym faulu na Iglesiasie został ukarany żółtą kartką.
Przypomnijmy, że w niedzielę Atletico Madryt ograło 2:0 Deportivo La Corunę, a Villarreal w takim samym stosunku rozprawiło się z Cordobą.