Primera Division: Real pokonał Villarreal. Bale strzela w debiucie

2013.09.15//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt niespodziewanie stracili pierwsze punkty w tym sezonie, a zespołem który ich zatrzymał okazał się Villarreal CF, który zdołał na własnym terenie zremisować 2:2. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20. minucie po trafieniu Caniego. Królewscy zdołali odpowiedzieć, a wyrównanie dał debiutujący w składzie Ancelottiego - Gareth Bale. Po zmianie stron prowadzenie wicemistrzom Hiszpanii dał Cristiano Ronaldo i wszystko wskazywało, że trzy punkty powędrują do stolicy.
W 70. minucie jednak Giovani dos Santos dopadł do futbolówki odbitej przez Diego Lopeza po mocnym strzale Caniego i uderzając po długim rogu doprowadził na powrót do wyrównania. Goście robili co mogli, aby przez kolejne dwadzieścia minut znów skierować piłkę do siatki, ale sztuka ta już im się nie udała.