2015.02.04//  M. Mikołajczyk
Piłkarze Realu Madryt odnieśli w środowy wieczór swoje osiemnaste zwycięstwo w obecnym sezonie Primera Division, utrzymując się tym samym na fotelu lidera La Ligi. „Królewscy” w spotkaniu 16. kolejki hiszpańskich rozgrywek pokonali przed własną publicznością 2:1 Sevillę FC.

Gospodarze szybko strzelili dwie bramki i w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Podopieczni Ancelottiego prowadzenie objęli już w 12. minucie, kiedy James Rodriguez uderzeniem głową „wpakował” futbolówkę do siatki. Oprócz Kolumbijczyka ogromny wkład w sukces miejscowych wniósł też Jese, który jeszcze przed przerwą niskim strzałem po ziemi zakończył akcję swojego zespołu.
James Rodriguez
Real Madryt

Przyjezdni na dwa ciosy Realu zdołali odpowiedzieć tylko precyzyjnym uderzeniem Iaga Aspasa i nie zdołali sprawić niespodzianki na Santiago Bernabeu. W barwach Sevilli FC pełne 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak.
Real w następnej rundzie spotkań czeka piekielnie trudne zadanie - "Królewscy" już 7 lutego zmierzą się w derbach Madrytu z Atletico.

Źródło: inf. własna/youtube.com