Primera Division: Real Madryt znów lepszy od FC Barcelony

2013.03.02//  P. Rączka
W hitowym meczu 26. kolejce Primera Division piłkarze Realu Madryt pokonali 2:1 FC Barcelonę. Królewscy potwierdzili tym samym, że zwycięstwo nad Dumą Katalonii kilka dni temu nie było przypadkiem, z kolei mistrzowie Hiszpanii mogą już mieć pewność, że kryzys to nie tylko wymysł mediów. Gospodarze grający w nieco rezerwowym składzie znakomicie rozpoczęli to spotkanie, bowiem już w 6. minucie bramkę zdobył Benzema, wykańczając dobrą akcje Alvaro Moraty.
Odpowiedź podopiecznych Tito Vilanovy - którego zastępuje tymczasowo Jordi Roura, bowiem nieco ponad dziesięć minut później Messi zmylił Ramosa i doprowadził do wyrównania. W dalszej fazie spotkania mecz się wyrównał i tak aż do 82. minuty. Wówczas Hiszpański obrońca zrehabilitował się za utratę bramki, wykorzystując asystę znakomicie grające Modrica. Końcówka spotkania był nerwowa, bowiem sędzia nie wskazał na ewidentny rzut karny dla Barcelony, przez co m.in. Valdes po meczu za kłótnie zobaczył czerwoną kartkę.