Primera Division: Real Madryt zdemolował Valencię

Piłkarze Realu Madryt wygrali na wyjeździe z Valencią CF 6:3 sobotnie spotkanie 33. kolejki Primera Divison. Wynik pojedynku otworzył w 23. minucie Karim Benzema, który wykorzystał zagranie Gonzalo Higuain. Sam Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców w 31. minucie. Przed przerwą "Królewscy" zdobyli jeszcze dwie bramki - Kaka (39’) i Higuain (43’).
W 53. minucie hat-tricka skompletował Higuain, po świetnym podaniu Kaki. Gospodarze pierwszego gola zdobyli dopiero w 60. minucie. Precyzyjną asystę Jonasa wykorzystał Roberto Soldado, trafiając do pustej bramki. Dwie minuty później było już jednak 6:1. Kaka ośmieszył Stankeviciusa i technicznym uderzeniem pokonał golkipera gości. W ostatnich minutach rozmiary porażki zdołali zmniejszyć jeszcze: Jonas w 81. minucie oraz Jordi Alba w 85.

Kaka Kaka

Zwycięstwo Realu nad Valencią nie pozwoliło Barcelonie zwiększyć punktowej przewagi nad madrycką ekipą. Katalończycy wygrali bowiem na Camp Nou z Osasuną 2:0 (1:0). Bramki dla mistrzów Hiszpanii uzyskali David Villa i Leo Messi.