Sport   »   Piłka nożna   »   Primera Division: Real Madryt zdemolował Malagę

Primera Division: Real Madryt zdemolował Malagę

2011.03.04//  D. Pęgiel
Kibice na Santiago Bernabeu zobaczyli aż siedem bramek w spotkaniu Primera Division z Malagą CF. Wszystkie strzelił Real Madryt. Po ponad 400 minutach Cristiano Ronaldo doczekał się gola. W sumie w czwartkowym meczu zdobył trzy, dzięki czemu dogonił Lionela Messiego w klasyfikacji najlepszych strzelców hiszpańskiej ekstraklasy.
Piłkarze Malagi przetrwali bez straconego gola do 27. minuty, kiedy piłkę do ich siatki skierował Karim Benzema. Dziewięć minut później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Angel Di Maria. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył obrońca madryckiej drużyny – Marcelo.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Pięć minut po wznowieniu spotkania pierwsze trafienie zaliczył Ronaldo. Dwanaście minut później kolejną bramkę dołożył Benzema. Kompletnie rozbitych rywali dobił Portugalczyk, wpisując się na listę strzelców jeszcze dwukrotnie i w sumie zaliczając hat-tricka. Najpierw Ronaldo wykorzystał rzut karny, a następnie w 77. minucie wykończył akcję Sergio Canalesa