Primera Division: Real Madryt pokonany przez imiennika z Saragossy

2011.05.01//  D. Pęgiel
Real Madryt przegrał na własnym boisku z Realem Saragossą 2:3 sobotnie spotkanie 34. kolejki Primera Division. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był stołeczny zespół – wczorajszy rywal Królewskich zajmował 17. lokatę w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.
W pierwszej połowie minimalnie przeważali goście, którzy w 41. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Lafita. Hiszpański pomocnik wykorzystał podanie od Ikechukwu Uche i koszmarny błąd Casillasa. Od początku drugiej połowy gospodarze atakowali, jednak to przyjezdni zdobyli drugiego gola. W 54. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Realu Saragossa po faulu Ricardo Carvalho i Gabi podwyższył na 2:0.
Iker Casillas
Iker Casillas Iker Casillas

Kontaktowe trafienie po rzucie rożnym zdobył w 62. minucie Sergio Ramos, lecz po kwadransie goście powiększyli przewagę dzięki trafieniu Angela Lafity. Madrycki Real zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary porążki – pięć minut przed końcem gola uzyskał Karim Benzema.