Primera Division: Real Madryt pokonał Getafe, kolejna bramka Cristiano Ronaldo

2011.09.11//  P. Rączka
Królewscy pokonali na Santiago Bernabeu 4:2 szesnastą drużynę poprzedniego sezonu – Getafe. Real wyszedł na prowadzenie w 16. minucie meczu, po bramce Karima Benzemy. Kolejne minuty zapowiadały, że dla podopiecznych Jose Mourinho, będzie to kolejna łatwa przeprawa w lidze. Goście jednak w 38. minucie po strzale Miku zdobyli bramkę wyrównującą, a wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Getafe bardzo dobrze zaczęło drugą część gry, udowadniając tym samym, że o spolaryzowaniu ligi nie może być mowy. W 59. minucie sędzie podyktował rzut karny za faul na Ronaldo, a sam poszkodowany zamienił go na bramkę. W tej sytuacji arbiter popełnił błędną decyzję, gdyż faul miał miejsce przed polem karnym. Dziesięć minut później wynik podwyższył Benzema. Goście odpowiedzieli bramką kontaktową, lecz zwycięstwo Królewskich przypieczętował Higuain.

Real Madryt: Iker Casillas; Sergio Ramos, Carvalho, Pepe, Marcelo - Khedira, Xabi Alonso, Di María (Kaká, 73') - Özil (Higuaín, 86'), Cristiano Ronaldo i Benzema (Granero, 89')
Getafe: Moyá; Varela, Miguel Torres, "Cata" Díaz, Masilela - Pedro Ríos (Colunga, 81'), Casquero (Abdel, 70'), Juan Rodríguez, Lacen, Sarabia (Guiza, 70') - Miku