2012.10.07//  P. Rączka
Długo wyczekiwane pierwsze ligowe Gran Derbi zakończyło się remisem 2:2. Spotkanie na Camp Nou lepiej rozpoczął Real Madryt, który stworzył sobie kilka dobrych okazji do strzelenia gola. Duma Katalonii pozwalała się wyszaleć Królewskim, ci z kolei poczuli, że można coś ugrać i po akcji w 23. minucie Cristiano Ronaldo umieścił w końcu piłkę w siatce. Odpowiedź gospodarzy przyszła bardzo szybko, gdyż dziesięć minut później błąd Pepe wykorzystał bez trudu Messi.
Argentyńczyk kwadrans po zmianie stron zdobył swoją drugą bramkę - tym razem popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Mistrzowie Hiszpanii pokazali, że również jak trzeba to potrafią zebrać się w sobie i zrobić to co trzeba. Pięć minut później po składnej akcji Ronaldo znalazł się sam na sam z Valdesem i pewnym strzałem wyrównał stan rywalizacji. W dalszej fazie meczu bliżej wygranej byli podopieczni Tito Vilanova - w 89. minucie Martin Montoya trafił w poprzeczkę, a chwilę później Pedro zmarnował dobrą okazję, mając przed sobą tylko Casillasa.