Primera Division: FC Barcelona z "sześciopakiem" w meczu z Elche! (wideo)

Piłkarze FC Barcelony w przeciwieństwie do Realu Madryt nie mieli w sobotę żadnych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. „Duma Katalonii” w spotkaniu 20. kolejki Primera Division urządziła sobie prawdziwy festiwal strzelecki, gromiąc na wyjeździe Elche CF aż 6:0.

Neymar FC Barcelona

Wynik meczu w 35. minucie otworzył Gerard Pique, a worek z bramkami „Blaugrana” rozwiązała dopiero po przerwie, gdy na listę strzelców dwukrotnie wpisywali się Neymar oraz Lionel Messi. W doliczonym czasie gry bezradnego między słupkami Przemysława Tytonia dobił Pedro Rodriguez.
To trzecie z rzędu i piętnaste w obecnym sezonie zwycięstwo podopiecznych Luisa Enrique, którzy utrzymali się na pozycji wicelidera hiszpańskich rozgrywek, tuż za plecami „Królewskich”.

Lionel Messi

W innych sobotnich pojedynkach Real Sociedad skromnie, bo 1:0 ograł Eibar, Villarreal w takim samym stosunku rozprawił się z Levante, a Atletico Madryt zgodnie z przewidywaniami sięgnęło po trzy punkty w starciu z Rayo Vallecano (3:1).