Primera Division: FC Barcelona wygrała z Atletico Madryt

2013.05.13//  P. Rączka
Piłkarze FC Barcelony przystąpili do meczu 35. kolejki Primera Division już jako mistrzowie Hiszpanii, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa, o której jednak nie było łatwo. Wyjazdowe spotkanie z Atletico Madryt zakończyło się zwycięstwem 2:1, choć ostatnie dwadzieścia minut Duma Katalonii musiała grać w osłabieniu. Wszystko przez kontuzję Messiego, który opuścił plac gry, a limit zmian został już wcześniej wykorzystany przez trenera.
Obie drużyny w pierwszej połowie podeszły do tego spotkania dość rekreacyjnie, przez co niewiele się działo na boisku. Gra ożywiła się nieco po zmianie stron, gdy w 51. minucie Radamela Falcao pokonał Pinto. Wyrównanie przyszło dwadzieścia minut później, a ładną akcję z Fabregasem wykończył Alexis Sanchez. Zwycięski gol padł w 80. minucie, a zdobył go Gabi, umieszczając niefortunnie piłkę we własne j bramce po strzale Villi.