Primera Division: FC Barcelona wygrała rzutem na taśmę z Sevillą

2012.09.30//  P. Rączka
Piłkarze FC Barcelony pokonali na wyjeździe 3:2 Sevillę FC w meczu 6. kolejki Primiera Division. Gospodarze byli blisko sprawienia kolejnej sensacji w tym sezonie - dwie kolejki wcześniej pokonali u siebie 1:0 Real Madryt. W tym spotkaniu gospodarze grając przeciwko wicemistrzom Hiszpanii prowadzili 2:0 do 53. minuty, a na minutę przed końcem wygrywali jeszcze 2:1. Duma Katalonii zdołała jednak zaskakująco odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.
Dwie bramki dla Barcelony zdobył Fabregas, a zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Villa. Jeśli chodzi o Sevillę to do siatki trafiał Trochowski i Negredo. W sześciu kolejkach podopieczni Tito Villanovy odnieśli komplet zwycięstw, wyrównując tym samym klubowy rekord.