Primera Division: FC Barcelona pokonała Atletico Madryt

2012.12.17//  P. Rączka
W hitowym meczu 16. kolejki Primera Division piłkarze FC Barcelony bez większych problemów pokonali 4:1 Atletico Madryt. Spotkanie lidera z wiceliderem miało dać odpowiedź na pytanie, czy ktoś w tym sezonie będzie w stanie powstrzymać Dumę Katalonii, lecz wszystko wskazuje na to, że nie, a losy mistrzostwa pozostają już rozstrzygnięte. Jedyna rzecz, jaka może teraz ciekawić kibiców to taka, kto wywalczy wicemistrzostwo oraz jakie rekordy pobije Blaugrana.
Podopieczni Diego Simeone zagrali odważnie, nie wystraszyli się rywala i zdołali nawet wyjść na prowadzenie w 31. minucie po golu Falcao. Radość z prowadzenia nie trwało długo, gdyż najpierw cudownym strzałem popisał się Adriano, a chwilę później Busquets niczym rasowy napastnik umieścił piłkę w siatce. Ekipa Tito Vilanovy rozkręcała się w drugiej połowie z minuty na minutę, a w tej części gry błyszczał Lionel Messi, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.