Premiership: Newcastle United lepsze od Stoke City

2011.11.01//  P. Rączka
Newcastle United pokonało 3:1 Stoke City w wyjazdowym spotkaniu 10. kolejki Premier League. Bohaterem spotkania został Demba Ba, który zdobył wszystkie bramki dla drużyny gości. Pierwsze dwa trafienia zanotował w pierwszej połowie. Najpierw w 12. minucie strzałem głową umieścił piłkę w siatce, a przed przerwą wykorzystał dobre podanie Leona Besta i podwyższył wynik meczu.
W drugiej części goście wyrównali w 75. minucie z rzutu karnego. Strzelec hat-tricka w tym spotkaniu faulował Petera Croucha, a jedenastkę na bramkę zamienił Jonathan Walters. Sześć minut później senegalski piłkarz ustalił wynik spotkania, skutecznie egzekwując... rzut karny. Newcastle United zajmuje po tym zwycięstwie trzecie miejsce w tabeli, a nas swoim koncie ma zero porażek.