Sport   »   Piłka nożna   »   Premiership: Manchester United pokonał Liverpool

Premiership: Manchester United pokonał Liverpool

2012.02.11//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu 25. kolejki angielskiej Premier League, piłkarze Manchesteru United pokonali 2:1 Liverpool FC. Pierwsza połowa była niezwykle nudna, a sytuacje podbramkowe można by policzyć na palcach jednej ręki. Na uwagę zasługiwała jedynie akcja "dwóch emerytów". Ryan Giggs, który kilka godzin wcześniej przedłużył kontrakt z Czerwonymi Diabłami, dośrodkował wprost na głowę Scholes`a, jednak rudowłosy pomocnik trafił wprost w bezradnego Pepe Reinę.
Po przerwie gospodarze ruszyli wrzucając od razu najwyższy bieg. W 47. minucie Rooney po podaniu Giggsa umieścił piłkę w siatce, a trzy minuty później napastnik reprezentacji Anglii poradził sobie bez trudu, w sytuacji sam na sam z bramkarzem The Reds. Manchester mógł strzelić jeszcze więcej bramek, lecz zabrakło skuteczności. Na dziesięć minut przed końcem gola kontaktowego strzelił Suarez, po błędzie Ferdinanda. Goście złapali wiatr w żagle i szukali wyrównania, lecz dobra postawa Davida de Gea i jego kolegów z linii obrony, pozwoliła zdobyć MU trzy punkty na Old Trafford.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, ale jeśli mam być szczery to jestem rozczarowany, że skończyło się na 2:1. Może było to spowodowane tym, że po zdobyciu bramek skupiliśmy się zbyt mocno na utrzymywaniu się przy piłce i rozbijaniu ataków Liverpoolu niż na stwarzaniu sytuacji podbramkowych jak to miało miejsce wcześniej - powiedział Ferguson.