Premiership: Manchester City pokonał Chelsea Londyn

2012.03.22//  P. Rączka
Manchester City pokonał 2:1 Chelsea Londyn w spotkaniu 29. kolejki Premier League. Od pierwszych minut na murawie dominowali gospodarze, jednak The Blues również co jakiś czas zagrażali bramce strzeżonej przez Joe Harta. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, lecz pierwsi bramkę w tym meczu strzelili goście. W 60. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, najlepiej odnalazł się Cahill, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z rywali.
Wyrównanie padło dopiero w 78. minucie, gdy sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, który na bramkę zamienił Aguero. Chwilę później Nasri wykorzystał bardzo dobre podanie, od wracającego do składu Teveza i zapewnił The Citizens cenne trzy punkty. Było to dwudzieste spotkanie z rzędu wygrane przez Manchester City na Etihad Stadium, co jest nowym rekordem Premier League.

- Byłem wściekły w pierwszej połowie, bo nie wykorzystywaliśmy naszych szans, a na tym etapie rozgrywek nie można sobie na to pozwolić. Sądzę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Carlos nie jest jeszcze gotowy do gry na sto procent. Brakuje mu jeszcze dwóch lub trzech tygodni, aby dojść do pełnej dyspozycji. Dlatego wszedł w drugiej połowie, ale w tym czasie pokazał na boisku swój piłkarski zmysł - powiedział Roberto Mancini.