Premiership: Liverpool zremisował z Manchesterm United

2011.10.15//  P. Rączka
W 8. kolejce Premier League podopieczni Kennego Dalglish zremisowali 1:1 z Czerwonymi Diabłami. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 68. minucie po strzale z rzutu wolnego Stevena Gerrarda. W tej sytuacji zawinił Ryan Giggs, który źle był ustawiony w murze. Manchester wyrównał na dziewięć minut przed końcem spotkania, a bohaterem United został Javier Hernandez. Chicharito znakomicie odnalazł się w polu karnym, przy rzucie rożnym i pewnie umieścił piłkę w siatce strzałem głową. Pierwsza połowa niezwykle rozczarowała tych, którzy liczyli na dobre widowisko. Tempo gry było wolne, mało sytuacji podbramkowych i dużo walki w środku pola.
W drugiej części mecz był zdecydowanie żywszy, a i sami bramkarze mieli zdecydowanie więcej do pracy. Liverpool po straconym golu rzucił się do odrabiania strat. Najlepsza okazję miał w 82. minucie Dirk Kuyt, lecz fenomenalną interwencją wykazał się De Gea.

Liverpool: Reina - Kelly, Carragher, Skrtel, Jose Enrique - Kuyt, Lucas (Henderson 57'), Adam, Downing, Gerrard - Suarez
Man Utd: De Gea - Smalling, Ferdinand, Evans, Evra – Young (Nani 69'), Jones (Hernandez 76'), Fletcher, Park (Rooney 69') – Giggs - Welbeck