Premier League: Manchester United szczęśliwie wygrał z WBA

2011.08.15//  D. Pęgiel
Manchester United wygrał z West Bromwich Albion 2:1 wyjazdowe spotkanie pierwszej kolejki Premier League. Mistrzowie Anglii zdołali zwyciężyć, mimo błędu hiszpańskiego bramkarza Davida De Gea, który zapowiadany jest jako godny następca Holendra Edwina van der Sara, i po samobójczym trafieniu Stevena Reida.
Wynik meczu w 13. minucie otworzył Wayne Rooney, wykorzystując podanie Ashley'a Younga. Utrat bramki nie zniechęciła gospodarzy do dalszej walki, co przyniosło efekt na niespełna dziesięć minut przed przerwą. Po podaniu Chrisa Brunta, piłkę w siatce rywali umieścił Shane Long.
Wayne Rooney
Wayne Rooney Wayne Rooney

W drugiej połowie wynik do 81. minucie nie ulegał zmianie. Wówczas zwycięskiego gola dla Manchesteru United zdobył zawodnik West Bromwich Albion, Steven Reid. Piłka po strzale Younga odbiła się od piłkarza gospodarzy i wpadła do ich bramki.