2014.05.08//  M. Mikołajczyk
Manchester City jest coraz bliżej zdobycia w tym sezonie mistrzostwa Anglii. „The Citizens” w środowy wieczór rozgromili na własnym stadionie Aston Villę 4:0 w zaległym spotkaniu Premier League.

Faworyci od początku przeważali na boisku, stwarzając sobie bramkowe sytuacje, ale na pierwszego gola kibice gospodarzy musieli poczekać aż do 64. minuty, kiedy to na listę strzelców po podaniu od Pablo Zabaleta wpisał się Edin Dzeko. Bośniak chwilę później zaliczył kolejne trafienie, a w 89. minucie golkipera przyjezdnych pokonał Stevan Jovetić. W doliczonym czasie gry wynik meczu bramką na 4 do 0 ustalił Yaya Toure. Na murawie zabrakło tym razem kontuzjowanego Sergio Aguero.
W innym spotkaniu angielskiej Premier League Sunderland wygrał 2:0 z West Bromwich Albion.