Premier League: Chelsea zaremisowała z Tottenhamem

2013.05.09//  P. Rączka
Chelsea Londyn zremisowała 2:2 z Tottenhamem Hotspur w zaległym spotkaniu 33. kolejki Premier League. Wynik ten najlepiej urządza piłkarzy Arsenalu Londyn, którzy na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmują 4. miejsce i teraz to czy zagrają w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów zależy tylko od nich. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, a jej autorem był Oscar, który w 11. minucie umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości.
Kwadrans później był już remis, a cudownym uderzeniem popisał się Emmanuel Adebayor, nie dając żadnych szans na interwencję Cechowi. The Blues zdołali jeszcze przed przerwą objąć ponowne prowadzenie, po golu Ramiresa. W drugiej połowie Koguty postawiły na ofensywę i na dziesięć minut przed końcem, w końcu przyniosło to skutek – bramkę zdobył Gylfi Sigurdssona. Goście szli za ciosem, ale wynik nie uległ zmianie.