Premier League: Chelsea Londyn uciekła Manchesterowi City (wideo)

Piłkarze Chelsea Londyn po remisie z Southampton i niespodziewanej porażce z Tottenhamem Hotspur w końcu ponownie mogli poczuć smak zwycięstwa w Premier League. „The Blues” w sobotę odnieśli swoje 15. w sezonie ligowe zwycięstwo, pokonując przed własną publicznością 2:0 Newcastle United.

Chelsea Londyn Oscar

Gospodarze prowadzenie objęli tuż przed przerwą, gdy doskonałe podanie od Branisława Ivanovica w pełni wykorzystał Oscar, posyłając piłkę w lewy dolny róg bramki. Brazylijczyk miał także swój udział przy drugim golu miejscowych, gdy w 59. minucie asystował przy trafieniu Diego Costy.
Podopieczni Jose Mourinho mają powody do zadowolenia, bo dzięki wygranej ze „Srokami” na Stamford Bridge są samodzielnymi liderami angielskich rozgrywek. W spotkaniu z Evertonem potknął się Manchester City, remisując na wyjeździe 1:1. W innych pojedynkach Liverpool FC skromnie, bo 1:0 ograł Sunderland, Leicester okazał się lepszy od Aston Villi, a Crystal Palace zwyciężyło 2:1 z „Kogutami”.