Premier League: Arsenal Londyn rozbił Newcastle. "Kanonierzy" jedną nogą w Lidze Mistrzów

Nie tylko Chelsea i Manchester City sięgnęli po ligowe zwycięstwo w 36. kolejce Premier League. Swoje zrobili także piłkarze Arsenalu Londyn, którzy rozbili na własnym stadionie Newcastle 3:0. „Kanonierzy” dzięki zdecydowanemu triumfowi na Emirates Stadium mocno przybliżyli się do Ligi Mistrzów.

Arsenal Londyn Mesut Oezil

Arsenal po poniedziałkowej wygranej ma cztery punkty przewagi na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu nad piątym w tabeli Evertonem i może być już niemal pewny udziału w kwalifikacjach Champions League.

Olivier Giroud

Wynik spotkania wspaniałym strzałem w środek bramki otworzył w 26. minucie Laurent Kościelny, a jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie po dobitce Mesuta Oezila. Drużyna Arsena Wengera nie miała litości dla „Srok” i w 66. minucie rezultat meczu „główką” ustalił Olivier Giroud.
Przypomnijmy, że we wcześniejszych spotkaniach tej kolejki Chelsea pokonała na wyjeździe 2:0 Liverpool, a Manchester City w takim samym stosunku uporało się z Crystal Palace.