2014.12.28//  M. Mikołajczyk
W niedzielę, 28 grudnia rozegrano spotkania 19. kolejki Premier League. O ile dwa dni temu, w „Boxing Day” obyło się bez sensacyjnych rozstrzygnięć, o tyle tym razem w angielskich rozgrywkach aż roiło się od niespodzianek.

Na całej linii swoich kibiców zawiedli piłkarze Manchesteru City. „The Citizens” po serii zwycięstw nieoczekiwanie stracili u siebie punkty ze skazywaną na pożarcia drużyną Burnley. Gospodarze zremisowali z outsiderem ligi 2:2, choć do przerwy nic na to nie wskazywało. Nasri i spółka po trafieniach Davida Silvy oraz Fernandinho szybko prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie wypuścili wygraną z rąk.
Bez goli zakończyła się konfrontacja Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur, zaś Chelsea Londyn nie udało się ograć Southamptonu (1:1) – to dopiero piąty ligowy mecz w sezonie bez triumfu „The Blues”.
Santi Cazorla

Na wysokości zadania stanęli za to zawodnicy Arsenalu. „Kanonierzy” na wyjeździe uporali się z West Ham United, wygrywając ostatecznie 2:1. Wynik spotkania w 41. minucie pewnym uderzeniem z rzutu karnego otworzył Santi Cazorla, a chwilę później bramkę na 2:0 po podaniu od Alexa Oxlade’a-Chamberlaina zdobył Danny Welbeck.
W innych pojedynkach Leicester okazał się lepszy od Hull City (1:0), Stoke ograło 2:0 West Bromwich Albion, a Newcastle po zaciętym boju rozprawiło się z Evertonem (3:2).

Źródło: inf. własna/youtube.com