Polskie siatkarki rozbiły Szwajcarki w eliminacjach do ME 2015

Reprezentantki Polski poszły w ślady swoich rodaków i także w cuglach wygrały swój pierwszy mecz w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce. Biało-czerwone zgodnie z planem pokonały w piątek Szwajcarki bez straty seta.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet

Podopieczne Piotra Makowskiego od początku meczu dyktowały warunki na boisku, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń, która drużyna prezentuje obecnie lepszy poziom. Nasze zawodniczki wygrały partię otwarcia 25:16, a w następnych setach zwyciężały do 13 i 18, zasłużenie sięgając po trzy punkty.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet

„Helwetkom” nie zdołały pomóc w Lugano ściany i mimo gry przed własną publicznością musiały pogodzić się z dotkliwą porażką. W sobotę Polki czeka pojedynek z Ukrainkami, które powinny postawić Joannie Wołosz i spółce znacznie trudniejsze warunki.

Wynik meczu: Szwajcaria 0:3(16:25, 13:25, 18:25) Polska