Polska zremisowała ze Szkocją. Lewandowski bohaterem

To był niezwykle szalony i niezwykle emocjonujący mecz na Hampden Park w Glasgow. Reprezentacja Polski w wyjazdowym spotkaniu eliminacji Euro 2016 zremisowała 2:2 ze Szkocją i zrobiła kolejny krok ku temu, aby wywalczyć awans. Nad Wisłą wszyscy wierzyli, że czwartek będzie historycznym dniem dla polskiej piłki, ale rywal wysoko zawiesił poprzeczkę i pozostaje cieszyć się z jednego punktu.
Spotkanie zaczęło się idealnie dla podopiecznych Adama Nawałki, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie po bramce Roberta Lewandowskiego. W dalszej fazie toczyła się zacięta gra, ale to my kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Niestety tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część, Łukasz Fabiański został pokonany przez Ritchie, który oddał precyzyjny strzał z dystansu.

Polska zremisowała ze Szkocją. Lewandowski bohaterem Polska zremisowała ze Szkocją. Lewandowski bohaterem

Po zmianie stron obie drużyny zaatakował odważniej. Na nasze nieszczęście po godzinie gry to gospodarze objęli prowadzenie, po kolejnym ładnym uderzeniu - tym razem Fletchera. Minuty upływały, a na boisku toczyła się twarda rywalizacja. Obie reprezentacja miały do upływu regulaminowego czasu okazję ku temu aby zmienić wynik, lecz brakowało im skutecznościu. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry, sędzia podyktował rzut wolny po faulu na Gliku i okazało się to kluczowe dla wyniku. Po uderzeniu w stronę bramki piłka odbiła się od słupka i lecąc wzdłuż linii bramkowej została skierowana do siatki przez Lewandowskiego.