Polska rozgromiła Gibraltar w el. EURO 2016

W meczu 8. kolejki eliminacji mistrzostw Europy 2016 piłkarze reprezentacji Polski pokonali 8:1 Gibraltar na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zgodnie z przewidywaniem nie było to ciężkie spotkanie dla Biało-Czerwonych. Od pierwszych minut nasi zawodnicy narzucili swoje tempo gry i raz po raz atakowali bramkę gości. W pierwszych minutach fenomenalnie prezentował się Grosicki, wpisując się dwukrotnie na listę strzelców. Jeszcze przed przerwą także dwie bramki dołożył Lewandowski.
Po zmianie stron przypomniał o sobie Milik, notując również dwa trafienia. Po golu dołożył Błaszczykowski i debiutant w kadrze - Kapusta. NIestety w innych meczach w naszej grupie nie było niespodzianek - zarówno Niemcy, jaki i Irlandia odniosły zwycięstwa i na przypieczętowanie awansu, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Polska rozgromiła Gibraltar w el. EURO 2016 Polska rozgromiła Gibraltar w el. EURO 2016

Polska: Łukasz Fabiański - Maciej Rybus, Kamil Glik, Łukasz Szukała, Paweł Olkowski (Sebastian Mila 87) - Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Jakub Błaszczykowski (Bartosz Kapustka 62) - Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski (Piotr Zieliński 66)
Gibraltar: Jordan Perez - Erin Barnett, Roy Chipolina, Joseph Chipolina, Jean-Carlos Garcia, Lee Casciaro (Jeremy Lopez 79), Jake Gosling, Anthony Bardon, Liam Walker, John-Paul Duarte (James Bosio 69), Jamie Coombes (Kyle Casciaro 46)