Polska przegrała z Serbią w meczu o finał MŚ piłkarek ręcznych

W półfinałowym meczu mistrzostw świata piłkarek ręcznych reprezentacja Polski przegrała 18:24 z Norwegią. Tym samym naszym zawodniczkom pozostanie gra o brązowy medal. Podopieczne Kima Rasmussena w piątek nie prezentowały się już tak dobrze jak w meczu ćwierćfinałowym – zawodziły w ataku, a także popełniały błędy w obronie. Już po pierwszej połowie było wiadomo, że finał nie będzie dla nas – Biało-Czerwone przegrywały 6:14.

Polska przegrała z Serbią w meczu o finał MŚ piłkarek ręcznych Polska przegrała z Serbią w meczu o finał MŚ piłkarek ręcznych

Gospodynie turnieju były dopingowane tego dnia przez blisko 20 tysięcy osób na trybunach. Serbki kilka dni temu wyeliminowały Norweżki, które były jednymi z faworytek do końcowego triumfu na tej imprezie. Wyrównana gra w dzisiejszym spotkaniu toczyła się tylko do stanu 4:5. Od tego wyniku rywalki zaczęły konsekwentnie budować swoją przewagę. Mając świadomość i pewność zwycięstwa nasze przeciwniczki w drugiej połowie prowadziły już spokojną grę.

Polska: Małgorzata Gapska, Anna Wysokińska - Karolina Szwed-Orneborg (4), Iwona Niedźwiedź (2), Patrycja Kulwińska (2), Karolina Semeniuk-Olchawa (2), Katarzyna Koniuszaniec (2), Kinga Grzyb (1), Karolina Siódmiak (1), Alina Wojtas (1), Małgorzata Stasiak (1), Agnieszka Jochymek (1), Karolina Kudłacz (1), Kinga Byzdra, Monika Stachowska, Monika Migała
Serbia: Katarina Tomasević, Jovana Risović - Andrea Lekić (music), Dragana Cvijić (5), Sanja Demnjanović (3), Svetlana Ognjenović (2), Jelena Zivković (2), Jelena Erić (1), Jelena Popović (1), Sanja Rajović (1), Jelena Nisavić (1), Kristina Lisević, Katarina Krpez, Biljana Filipović, Jovana Stoiljković.