Polska ograła Niemców! Biało-czerwoni liderem grupy eliminacyjnej do Euro 2016!

Ten wieczór na Stadionie Narodowym przejdzie do historii polskiego futbolu. Biało-czerwoni po raz pierwszy w historii pokonali reprezentację Niemiec, z którą do tej pory przegrywali aż dwunastokrotnie, a sześciokrotnie remisowali. Nasi rodacy w końcu przełamali swoją niemoc, wygrywając całe spotkanie 2:0 i w dalszym ciągu są liderami grupy D.

Reprezentacja Polski Kamil Grosicki

Nasi rodacy nie rozpoczęli obiecująco. Pierwszą połowę wyraźnie zdominowali goście, którzy przeważali w posiadaniu piłki. Sporo do życzenia pozostawiała przede wszystkim gra Jakuba Wawrzyniaka, Kamila Grosickiego oraz Tomasza Jodłowca. Do szatni oba zespoły zeszły jednak z bezbramkowym remisem.

Arkadiusz Milik Arkadiusz Milik

Drużyna z kraju nad Wisłą w 51. minucie sensacyjnie objęła prowadzenie, kiedy Arkadiusz Milik umieścił piłkę w siatce po precyzyjnym dośrodkowaniu w pole karne Łukasza Piszczka.
Mistrzowie globu próbowali za wszelką cenę odpowiedzieć na trafienie zawodnika Ajaxu Amsterdam, ale za każdym razem groźne strzały Thomasa Muellera i spółki pewnie bronił Wojciech Szczęsny. Oprócz golkipera na słowa pochwały zasługuje też Kamil Glik, który był filarem naszej defensywy.

Blisko zdobycia gola był Łukasz Podolski, który jak z armaty huknął w poprzeczkę. Co nie udało się podopiecznemu Joachima Loewa, udało się w 88. minucie Sebastianowi Mili, który wykorzystał dokładne podanie od Roberta Lewandowskiego, ustalając rezultat spotkania.
Polacy z imponującym bilansem bramkowym (9:0) zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Biało-czerwoni w poprzedniej kolejce rozbili 7:0 Gibraltar, a swój najbliższy mecz rozegrają już we wtorek, 14 października ze Szkocją.