Piłka nożna - znakomite trafienie Patryka Małeckiego

2011.02.26//  J. Knop
Dekoncentracja w końcowej fazie spotkania jest zmorą defensorów. W ostatnich minutach rywalizacji zmęczenie daje o sobie znać, a zatem dochodzi do popełnienia błędów, które wcześniej nie miałyby miejsca. Oczekiwanie na ostatni gwizdek arbitra i przesadne rozluźnienie również prowadzą do katastrofalnych w skutkach pomyłek. Napastnicy czyhają na owe błędy i tym samym stają się swoistymi katami rywali.
Znakomitym snajperskim nosem popisał się ostatnio piłkarz Wisły Kraków – Patryk Małecki w spotkaniu z Arką Gdynia. W 89. minucie rywalizacji dwudziestotrzylatek otrzymał futbolówkę na linii pola karnego, a kolejno bez większego problemu oszukał defensywę rywala. Efektem takiego stanu rzeczy był fantastyczny strzał w okienko bramki gdyńskiej ekipy. Ostatecznie popularny „Mały” zapewnił krakowianom zwycięstwo w wymiarze 0 – 1.