Piłka nożna - kapitalne trafienie Roberta Lewandowskiego

Borussia Dortmund pokonała FC Koeln w wymiarze 1 – 0. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski. Było to już szóste trafienie popularnego „Lewego” w obecnym sezonie Bundesligi.Lewandowski wpisał się na listę strzelców tuż przed końcem pierwszej połowy gry. W 44. minucie rywalizacji Polak otrzymał futbolówkę od Sven’a Bender’a, a następnie świetnym uderzeniem zmusił Michael’a Rensing’a do kapitulacji. W 73. minucie zmagań „Lewy” miał okazję do zdobycia kolejnej bramki, lecz przeszkodził mu w tym Rensing.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski

W owej potyczce od pierwszego gwizdka uczestniczył również Łukasz Piszczek, który zaliczył pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach ekipy żółto-czarnych. Jakub Błaszczykowski dołączył do rywalizacji w 73. minucie spotkania. Obaj odnotowali niezły występ.