Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Polska wygrała z Norwegią

Piłka nożna: Polska wygrała z Norwegią

2011.02.09//  D. Pęgiel
Polska reprezentacja piłki nożnej wygrała z Norwegią 1:0 środowy mecz towarzyski w portugalskim Faro. Było to drugie spotkanie rozegrane w ramach zgrupowania w Portugalii. W niedzielę w Vila Real de Santo Antonio Polacy w krajowym składzie pokonali Mołdawię 1:0.
Po względnie spokojnych pierwszych minutach Norwegowie coraz pewniej poczynali sobie pod bramką Polaków, tworząc kilka groźnych sytuacji. Jednak to nasi zawodnicy jako pierwsi cieszyli się ze zdobytej bramki. W 19. minucie Robert Lewandowski ładnym strzałem z dystansu pokonał Jona Knudsena. Do końca pierwszej części norwescy zawodnicy usiłowali odrobić stratę kilkakrotnie zmuszając Wojciecha Szczęsnego do interwencji.
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Reprezentacja Polski

Od początku drugiej połowy Norwegowie ruszyli do ataku. Jednym z groźniejszych strzałów popisał się John Arne Riise, którego potężne uderzenie efektownie obronił Szczęsny. Polacy w tej części gry całkowicie oddali inicjatywę rywalom i praktycznie nie istnieli w ofensywie. Udało im się jednak przetrwać napór Norwegów i utrzymać korzystny wyniki z pierwszej połowy.