Piłka nożna: Polska wygrała z Mołdawią

Polska Reprezentacja piłki nożnej wygrała z Mołdawią 1:0, mecz towarzyski w portugalskim mieście Vila Real de Santo Antonio. Franciszek Smuda dysponował w dzisiejszym pojedynku zaledwie 14 zawodnikami występującymi w polskiej ekstraklasie.
Od początku spotkania mołdawscy piłkarze grali ambitnie, pressingiem utrudniając naszym reprezentantom udane rozgrywanie akcji. Stosunkowo udany występ Mołdawian popsuł ich bramkarz, który w 15. minucie - po słabym strzale Dawida Plizgi - wrzucił piłkę do własnej bramki. Do przerwy obie drużyny zdołały podjąć jeszcze kilka prób zmiany wyniku, jednak bezskutecznie.

Reprezentacja Polski Reprezentacja Polski

W drugiej połowie tempo spotkania wyraźnie osłabło. Oba zespoły prezentowały jeszcze bardziej chaotyczną i nieskuteczną grę. Najgroźniejszą sytuację w tej części meczu stworzyli Mołdawianie w 71. minucie, kiedy to Anatolij Doros minął Grzegorza Sandomierskiego, ale nie zdołał umieścić piłki w pustej bramce Polaków. Ostatecznie jednak biało-czerwoni dotrwali do końca z korzystnym dla siebie wynikiem, pokonując rzeprezentację Mołdawii 1:0.