Piłka nożna: Polska przegrała z Ukrainą

W meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w 2014 roku, piłkarska reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Ukrainą na stadionie Narodowym w Warszawie. Dla podopiecznych Waldemara Fornalika było to niezwykle ważne spotkanie, jeśli chodzi o układ w tabeli. Strata punktów oznacza, że niezwykle ciężko będzie w obecnej sytuacji wywalczyć awans do turnieju głównego. Na niekorzyść przemawia fakt, że Czarnogóra pokonała Mołdawię, a Anglia zgodnie z przewidywaniami rozgromiła San Marino.
Biało-Czerwoni rozpoczęli to spotkanie najgorzej jak mogli, bowiem już po siedmiu minutach przegrywali różnicą dwóch goli. Najpierw bezradnego Boruca pokonał w drugiej minucie Andrij Jarmołenko, a po chwili podwyższył Ołeh Husiew. Było już jasne, że o zwycięstwo będzie niezwykle ciężko. Nadzieje mimo wszystko dała bramka Łukasza Piszczka zdobyta w 18. minucie. Polacy szli za ciosem i gdy wydawało się, że są coraz bliżej strzelenia gola, to nagle tuż przed przerwą trzecią bramkę - dość niespodziewanie - zdobyli goście, a dokładnie Roman Zozula.

Piłka nożna: Polska przegrała z Ukrainą Piłka nożna: Polska przegrała z Ukrainą

Po zmianie stron nasi piłkarze grali jeszcze gorzej, a reprezentacja Ukrainy powinna zdobyć minimum dwa gole. Obrona spisywała się karygodnie i w takim ustawieniu, z takimi zawodnikami, raczej nie ma co liczyć na korzystne wyniki w następnych meczach. Swojej niemocy strzeleckiej w koszulce z orzełkiem na piersi nie przełmał Robert Lewandowski, który dziś był bezbarwny, nie mając w ogóle wsparcia w kolegach.