Piłka nożna: Niemcy pokonali Brazylijczyków w meczu towarzyskim

Niemcy pokonali Brazylijczyków 3:2 (0:0) w rozegranym w Stuttgarcie towarzyskim pojedynku. To pierwsze zwycięstwo reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów nad Canarinhos od 1993 roku. Gole zdobyli: Bastian Schweinsteiger, Mario Goetze i Andre Schuerrle dla Niemiec oraz Robinho i Neymar dla Brazylii.
Od początku meczu szybkie tempo narzucili gospodarze, grając pewnie i agresywnie, raz po raz nękali Brazylijczyków szybkimi akcjami w okolicach pola karnego, jednak brakowało im skutecznego wykończenia. Pierwsze 45 minut nie mogło rozczarować poziomem gry, ale brakowało najważniejszego – bramek.

Niemcy Niemcy

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału z dystansu Philippa Lahma, który z trudem obronił Julio Cesar. W 61. minucie świetną akcję przeprowadził Miroslav Klose z Mario Goetzem, który podał w głąb pola karnego do Toniego Kroosa. Niemiec zdołał oddać strzał na brazylijską bramkę, ale wcześniej był faulowany przez Lucio. Arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Bastian Schweinsteiger.

Niemcy Brazylijczycy

W 66. minucie było już 2:0, gdy Mario Goetze obsłużony prostopadłym podaniem od Kroosa, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce rywali. Sześć minut później Brazylijczycy strzelili bramkę kontaktową, którą zdobył Robinho z karnego, podyktowanego za faul Lahma na Alvesu. Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać. W 80. minucie błąd defensywy Canarinhos wykorzystał Andre Schuerrle, a w doliczonym czasie gry Neymar zmniejszył rozmiary porażki.