Piłka nożna: Manchester United zdemolował Drużynę Gwiazd MLS

2011.07.28//  D. Pęgiel
Manchester United bez większych problemów pokonał Drużynę Gwiazd MLS 4:0 (2:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym na Red Bull Arena w New Jersey. Bramki strzelili Anderson, Park Ji-sung, Dymitar Berbatow oraz Danny Welbeck.
Menedżer Czerwonych Diabłów Alex Ferguson potraktował pojedynek z piłkarzami MLS bardzo poważnie, desygnując do gry mocną jedenastkę. Początek spotkania należał do gospodarzy. Już w 6. minucie bliski zdobycia gola był David Beckham. Anglik podkręcił piłkę zza pola karnego, ale ta nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Andersa Lindegaarda.
Wayne Rooney
Wayne Rooney Wayne Rooney

Zawodnicy MU pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 18. minucie. Anderson długim podaniem uruchomił Wayne’a Rooneya, ten zagrał wzdłuż linii końcowej boiska w kierunku Dymitara Berbatowa, ale w zamiary gości odczytał golkiper Faryd Mondragon. Dwie minuty później piłkarze MLS nie mieli już tyle szczęścia. Świetną akcję Berbatowa i Rooneya zakończył Anderson. Tuż przed zejściem do szatni padła druga bramka. W ostatniej akcji pierwszej połowy Park Ji-sung z łatwością ograł Seana Franklina i mocnym strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce rywali.
Dymitar Berbatow
Dymitar Berbatow Dymitar Berbatow

Siedem minut po wznowieniu gry bramkę zdobył Berbatow. Bułgar otrzymał świetne podanie od Rooneya i przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem. Ta trafiła w poprzeczkę, jednak napastnik MU natychmiast pośpieszył z dobitką, podwyższając na 3:0. Ostatnie trafienie padło w 68. minucie. Danny Welbeck zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, futbolówka uderzyła jeszcze defensora gospodarzy, czym kompletnie zmyliła Tally’ego Halla.