Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Anglia pokonała Hiszpanię

Piłka nożna: Anglia pokonała Hiszpanię

2011.11.12//  P. Rączka
Reprezentacja Anglii wygrała 1:0 z Hiszpanią w spotkaniu rozgrywanym n stadionie Wembley przy niemal 90 tysięcznej publiczności. Jedyną bramkę w meczu strzelił debiutujący w roli kapitana Frank Lampard. Zawodnik Chelsea Londyn dobił piłkę do pustej bramki po strzale Darrena Benta – ta wcześniej trafiła w słupek. Zwycięstwo Synów Albionu jest tym bardziej okazałe, iż grali bez kilku swoich podstawowych piłkarzy - Johna Terry'ego, Wayne'a Rooney'a i Stevena Gerrarda.
Gospodarze na początku spotkania grali defensywnie, pozwalając mistrzom świata i Europy na rozgrywanie piłki, które w zasadzie i tak im wiele nie dawało. Dobre okazje na zdobycie bramki w pierwszej połowie mieli David Villa, a także Theo Walcott oraz Glen Johnson.
Goli jednak w tej połowie nie padły.

Anglicy wyszli na prowadzenie zaraz na początku drugich czterdziestu pięciu minut. Reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego pomału zaczęła łapać rytm i groźnie atakować, a pod koniec wręcz szturmować bramkę Harta. Wysiłek ten zdał się na nic, i to podopieczni Fabio Capello mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Anglia: Joe Hart - Glen Johnson, Phil Jagielka, Joleon Lescott, Ashley Cole - James Milner (76-Adam Johnson), Phil Jones (55-Jack Rodwell), Scott Parker (85-Kyle Walker), Frank Lampard (55-Gareth Barry), Theo Walcott (46-Stewart Downing) - Darren Bent (64-Danny Welbeck)
Hiszpania: Iker Casillas (46-Jose Reina) - Alvaro Arbeloa, Gerard Pique, Sergio Ramos (76-Carles Puyol), Jordi Alba - Sergio Busquets (64-Fernando Torres), Xabi Alonso, Xavi (46-Cesc Fabregas), Andres Iniesta (76-Santi Cazorla), David Silva (46-Juan Mata 46) - David Villa.