Panathinaikos Ateny ukarany po meczu z Olympiakosem Pireus

Pięć punktów ujemnych - trzy w tym sezonie, dwa w następnym oraz cztery spotkania przy pustych trybunach, to kara jaka została nałożona na Panathinaikos Ateny, za zachowanie ich kibiców w trakcie hitowego spotkania ligowego z Olympiakosem Pireus. Na Koniczynki została nałożona także kara finansowa - 252 000 tysięcy euro.
Z powodu zamieszek do jakich doszło na stadionie druga połowa została wznowiona po 45 minutach przerwy. Sędzia jednak zdecydował się po chwili przerwać spotkanie. W przerwie na obiekt wtargnęli pseudokibice, którzy zaczęli rzucać w policję butelkami oraz kamieniami.

Panathinaikos Ateny ukarany po meczu z Olympiakosem Pireus Panathinaikos Ateny ukarany po meczu z Olympiakosem Pireus

Po bramce, którą zdobył Olympiakos na murawę zaczęły lecieć... koktajle Mołotowa, a na trybunach płomienie pojawiły się w 30 miejscach. Zatrzymano 57 pseudokibiców - 20 policjantów trafiło do szpitala.

Wynik tej rywalizacji został rozstrzygnięty jako walkower 3:0 dla Olympiakosu. Gracze z Pireusu mają już zatem 10 pkt. przewagi nad Panathinaikosem, a do końca sezonu zostało tylko pięć kolejek.

Panathinaikos Ateny ukarany po meczu z Olympiakosem Pireus Panathinaikos Ateny ukarany po meczu z Olympiakosem Pireus Panathinaikos Ateny ukarany po meczu z Olympiakosem Pireus Panathinaikos Ateny ukarany po meczu z Olympiakosem Pireus Panathinaikos Ateny ukarany po meczu z Olympiakosem Pireus