PŚ w skokach narciarskich: Kamil Stoch na podium, Andreas Kofler wygrywa

2011.12.03//  P. Rączka
Andreas Kofler wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Austriak okazał się bezkonkurencyjny – w pierwszej serii skoczył 105 metrów, ustalając tym samym nowy rekord skoczni, a w swoim drugim skoku pewnie lądował na 98 metrze.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Stoch, który uplasował się na najniższym stopniu podium. Polak po pierwszej serii zajmował 11. miejsce, lecz skok na odległość 98 metrów w drugiej serii, pozwolił mu cieszyć się z trzeciego miejsca. Drugie miejsce w konkursie zajął niemiecki skoczek - Richard Freitag, który stracił do zwycięzcy sześć punktów.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Maciej Kot. Polak po raz pierwszy w karierze dostał się do ścisłej trzydziestki – ostatecznie zajął 29. miejsce. Bardzo dobrze spisał się także Piotr Żyła zajmując wysokie 11. miejsce.