2012.01.29//  P. Rączka
Daiki Ito wygrał drugie zawody na skoczni Okurayama (HS-134) w Sapporo. Japończyk po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce, lecz drugim skokiem na odległość 137 metrów, znacząco wyprzedził swoich rywali i zajął pewne pierwsze miejsce. Drugi w konkursie był Kamil Stoch, który oddał dwa równe skoki – 131,5 metra. Polak po pierwszej serii był pierwszy. Z dobrej strony pokazał się także lider Pucharu Świata, który swoim drugim dobrym skokiem wskoczył na podium.

Podobnie jak w pierwszych zawodach, tak i w tych, dobrze zaprezentowali się pozostali nasi reprezentanci, którzy ponownie zdobyli punkty. Krzysztof Miętus zajął 20. miejsce, Maciej Kot był 28., a Piotr Żyła 30. Do drugiej serii nie zdołał awansować jedynie Stefan Hula.