PŚ w skokach narciarskich: Andreas Kofler wygrywa, Kamil Stoch na podium

2011.12.18//  P. Rączka
Andreas Kofler wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Austriak prowadził już po pierwszym skoku, a w drugim lądując na 138 metrze przypieczętował tylko swoje zwycięstwo. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował dopiero 9. miejsce, lecz na koniec konkursu stanął na drugim stopniu podium, dzięki skoku na odległość 137 metrów. Polak stracił ostatecznie do lidera 3,9 pkt. Trzecie miejsce zajął dziś Anders Bardal.

Słabo spisała się reszta naszych reprezentantów. Stefan Hula zajął 33. miejsce (120m), Maciej Kot był 39. (117,5m), a Piotr Żyła uplasował się na 42. miejscu (118m).